https://bisepetyazilim.com/wp-content/uploads/2017/11/bg1.jpg

Normal web siteleriyle kurumsal yapısı nedeniyle ayrılan sitelerde, bazı unsurların bulunmasına ve daha dikkatli olunmasına dikkat edilmelidir. Kurumsal sitelerde olması gereken özellikler hakkında bilgi sahibi olarak, web sitenizde buna göre düzenlemeler yapmanız fayda sağlayacaktır.

Kurumsal kimlik çalışmasının önemli bir parçası olan ve internetteki PR çalışması için olmazsa olmaz olan kurumsal web siteleri nasıl olmalı? Sorusunun cevaplarını, aşağıda sizler için listeledik.

Kurumsal Sitelerde Olması Gereken Özellikler Neler?

Logo ve Web Sitesi Tasarımı

Sitenizde markanızı yansıtan bir logonun yer alması, markalaşma yolunda basit ancak etkisi fazla bir etkendir. Site tasarımının da hem kullanıcı ve hem de arama motoru odaklı olması, ziyaretçilerinizin sitenizde daha rahat gezinmesini ve satın alma eğilimlerini artıracak bir etkendir.

Ürünler veya Hizmetler Sayfaları

Satışını yaptığınız bir ürün ya da hizmet varsa, bunlara mutlaka web sitenizde de yer verin. İnsanların ürün ve hizmetlerinizi daha yakından tanımaları, size olan güvenilirliği artıracaktır.

Bu sayfalara yer verirken ilgili ürünlerle alakalı tüm detayları, kısa bir şekilde yansıtın. Sizin için basit olan bir detay, tüketicinin ürün veya hizmetinizde aradığı önemli bir detay olabilir.

Hakkımızda Sayfası

Kurumsal bir web sitesinde güvenilirliği artırmanın yollarından biri, kendiniz hakkında yeterli bilgi sunduğunuz bir sayfanızın olmasıdır. insanların markanızın nasıl doğduğunu ve mevcut duruma nasıl geldiğini, bilmelerini sağlayın.

Hakkımızda sayfasında, diğer sayfalara göre biraz daha samimi bir dil kullanabilirsiniz. Teknolojiye bakış açınızı da, bu sayfada hafifçe vurgulamak teknoloji çağında insanlara verebileceğiniz mesajlardan biri olmalıdır.

İletişim Bilgileri

İletişim bilgilerinize yer vermeniz, kurumsal sitelerde olması gereken özellikler neler? Sorusuna verilebilecek önemli cevaplardan biridir. web sitenizin görünür bir yerine güncel iletişim bilgilerinizi ekleyerek, insanlara ulaşılabilir olduğunuzu gösterin. İnsanların size kolay ulaşılabilir olduğunuzu hissetmeleri, markanıza olan güveni bir hayli artıracaktır.

Blog Sayfaları

Hem web sitenizin Google gibi arama motorları sonuçlarında daha fazla yükselmesi ve hem de insanların neler yaptığınız hakkında daha fazla bilgi sahibi olması için, blog sayfaları oluşturabilirsiniz.

Bu sayfalar ayrıca markanızla alakalı yaşanan sorunlara cevap verebileceğiniz, tüketicinin bu sorunlar karşısında ne yapması gerektiğini gösteren sayfalar olacağı için önemlidir.

Satış Sistemini Basitleştirin

Şayet kurumsal siteniz üzerinden satış yapmayı planlıyorsanız, satış sistemini basitleştirin. Satış sayfalarında birçok teferruata yer vermeniz, tüketiciyi sıkacaktır.

Kolay Yönetim Paneli

Kurumsal web sitelerinde olması gereken özellikler arasında, yönetim panelinin kolaylığını önemseyin. Özellikle satış yaptığınız web sitelerinde yönetim panelinin kolay kullanılabilir olması, operasyonel işlemlerinizde daha başarılı olmakla birlikte tasarruf etmenizi de sağlayacaktır.

Şayet web sitenizden ürün satmıyorsanız, kurumsal sitenize bir e-ticaret yazılımı entegre etmeniz internetin gücünden yararlanarak satışlarınızı artırmanız için önemli katkılar sağlayacaktır.

Ana Sayfa

Ana sayfanın boş olması, web siteniz ve dolayısıyla markanız için önemli bir kayıptır. Bazı kategorilerde yayınlayacağınız içeriklerin, mutlaka ana sayfanızda görünmesini sağlayın. Böylelikle ana sayfanıza giren ziyaretçi karşısında bir içerik bulacak, arama motorları da ana sayfanızın güncellendiğini anlayarak domain otoritenizi artıracaktır.

Mobil Uyum

Mobil uyumlu web siteleri, Google gözünde daha değerlidir. Sitenizin mobil uyumlu olduğuna dikkat ederek, internet girişlerinde en fazla tercih edilen cihazlar olan mobil cihazlarda web sitenizin daha iyi görünmesini sağlayın.

Kurumsal sitelerde olması gereken özellikler için, benzer birçok detay sayılabilir. Web sitenizi kurumsal kimliğinizi en iyi şekilde yansıtan ve insanlara ürünleriniz hakkında bilgi verici bir hale getirmek, markanıza uzun vadede ciddi katkılar sağlayacaktır.